RSS
 

Monitoring domu, posesji.

07 sty

Systemy monitoringu cctv są znane od lat.

W Polsce najwcześniej trafiły one do banków instytucji państwowych dużych aglomeracji miejskich.
Obecnie coraz więcej systemów telewizji przemysłowej jest instalowanych na prywatnych posesjach.

Dzięki rozwojowi rynku ceny kamer cctv w ostatnich latach znacznie spadły, przez co systemy te są bardziej dostępne, a jakość obrazu generowanego przez kamery przemysłowe jest o wiele wyższa.

Rozwój technologi, powszechny dostęp do internetu sprawił, że w chwili obecnej możemy mieć kontrolę nad naszym domem z dowolnego miejsca.

Systemy monitoringu cctv posiadają też możliwość współpracy z mikroprocesorowymi systemami alarmowymi.
Pozwala to na uzyskanie pełnej kontroli.

Nowoczesny i funkcjonalny oraz niedrogi system monitoringu domu można zbudować w oparciu o kamery analogowe oraz rejestrator DVR.

Kamery przemysłowe mogą pracować w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitych ciemnościach, są odporne na skrajne warunki atmosferyczne.

Wiele nowych kamer cctv zostało wyposażonych w nowoczesne przetworniki obrazu co zapewnia prawidłową identyfikację niezbędną w systemie wizyjnym.

Najczęściej do wykonania monitoringu wystarczają już kamery pracujące w rozdzielczości 540 TVL, jednak rozwój systemów sprawił, że można już zakupić kamery pracujące w najwyższej rozdzielczości 700 TVL w bardzo atrakcyjnych cenach.

Telewizja przemysłowa wymaga jednak odpowiedniego doboru sprzętu nie tylko pod względem rozdzielczości kamer, ale też zmian pola widzenia.
W tym celu stosuje się kamery wyposażone w obiektywy ze zmienną ogniskową.

Najbardziej wymagający instalują też kamery z ruchomymi głowicami (PTZ) umożliwiające wykonywanie patroli otoczenia oraz śledzenia obiektów.

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~monitorig cctv

  24 stycznia 2013 o 03:52

  Systemy monitoringu cctv coraz częściej instalowane są na prywatnych w przypadku wyjazdu domowników na okres wakacyjny.
  Kamery mogą być wyposażone w wewnętrzne nośniki danych dzięki czemu nie ma konieczności zakupu dodatkowych urządzeń rejestrujących.
  Obraz z kamer może być przeglądany za pomocą telefonu komórkowego.

   
 2. ~telewizja przemysłowa

  12 kwietnia 2013 o 15:35

  Wszysrkich zainteresowanych nowoczesnymi rozaiązaniami jakie niedawno pojawiły się w telewizji przemysłowej zapraszam na blog:
  http://monitoring24alarmy.blogspot.com/2013/03/technologia-960-h-nowy-standard-w.html

   
 

 • RSS