RSS
 

System telewizji przemysłowej z nowoczesnym oświetleniem planu obserwacyjnego.

17 sty

Jednym z najważniejszych problemów z jakimi borykają się systemy telewizji przemysłowej jest zmienne oświetlenie.
W skrajnych przypadkach powstające zakłócenia mogą doprowadzić do braku możliwości identyfikacji fragmentów, a nawet całego obrazu.
Należy pamiętać o tym, że obraz generowany przez kamery przemysłowe nie powinien zawierać prześwietlonych oraz zaciemnionych fragmentów kadru.
W celu poprawy doświetlenia stosowane są specjalne doświetlacze IR.
Nowoczesne rozwiązania jakie są wprowadzane na rynek monitoringu cctv umożliwiają precyzyjne ustawienie wiązki światła dzięki zastosowaniu specjalnych soczewek umożliwiających zmianę kierunku oraz kąta padania światła.
Doświetlacze takie są wykonywane w technologii Redbeam, ich dodatkowym atutem jest kilkukrotnie większa trwałość w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.
Telewizja przemysłowa w celu uniknięcia zaciemnień oraz prześwietleń w obrazie stosuje też dedykowane funkcje poprawy obrazu jak WDR, HLC, ATW, AGC,

 

Tags: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~telewizja przemysłowa

    24 stycznia 2013 o 03:45

    Oświetlenie planu obserwacyjnego kamer cctv ma decydujący wpływ na jakość zarejestrowanego materiału co przekłada się na możliwość identyfikacji osób oraz przedmiotów.
    Niewłaściwe oświetlenie zastosowane w systemie telewizji przemysłowej może zniweczyć pracę nawet najlepszych kamer cctv.

     
 

  • RSS