RSS
 

Jaki system alarmowy wybrać. Przewodowy czy bezprzewodowy.

04 maj

Jednym najczęściej zadawanych pytań dotyczących systemów alarmowych jest „jaki system alarmowy wybrać, przewodowy czy bezprzewodowy?”.

Aby wybrać odpowiedni system należy się kierować takimi aspektami jak:

- bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu alarmowego

- niezawodnością działania

- bezawaryjnością

- funkcjonalnością

- kosztami instalacji

- kosztami użytkowania

- możliwością rozbudowy systemu alarmowego

Osoby, które nie mają możliwości zainstalowania przewodowego systemu alarmowego bardzo często mają obawy czy system bezprzewodowy jest tak samo bezpieczny jak jego odpowiednik przewodowy.

Systemy bezprzewodowe przez ostanie kilkanaście lat intensywnych prac i wykonywaniu licznych testów uzyskały taką samą pewność działania jak rozwiązania przewodowe.

Niestety w wyniku wysokich kosztów związanych z zastosowaniem zaawansowanych technologii ceny systemów bezprzewodowych są nadal dość wysokie.

Różnicę w cenie rekompensują niższe koszty instalacji.

Nie należy się też martwić o zabezpieczenie systemu bezprzewodowego przed próbami zakłócenia jago pracy.
Producenci branży SSWiN zabezpieczają swoje produkty przed próbami przerwania komunikacji oraz przejęcia sygnału w celu w celu wyeliminowania poszczególnych elementów.

W celu zabezpieczenia przed próbami ingerencji centrala nieustannie komunikuje się z wszystkimi elementami i „wymusza ich odpowiedź” na określone sygnały.

Zaawansowane algorytmy kontroli potrafią uodpornić system na ingerencję z zewnątrz.
Każdy z czujników, paneli, sygnalizatorów akustyczno – świetlnych, kart rozszerzeń jest odpowiednio zakodowany w momencie inicjalizacji systemu przez instalatora.

O wszelkich zakłóceniach w prazy systemu alarmowego jesteśmy oczywiście natychmiast informowani za pomocą sygnalizacji dźwiękowej, komunikatach wyświetlanych na manipulatorach oraz zdalnie poprzez moduły powiadomienia GPRS i GSM.

Od tej pory jest on rozpoznawany jako odrębna jednostka, co umożliwia centrali alarmowej identyfikację poszczególnych elementów bezprzewodowego systemu alarmowego.

Odpowiedź na zadane wcześniej pytanie jest więc tylko jedna bezprzewodowe alarmy domowe są tak samo bezpieczne jak wersje przewodowe należące do tej samej klasy zabezpieczeń.

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Roman

  8 maja 2013 o 01:02

  Jakie alarmy bezprzewodowe mogą wspólpracować z podlączoną do nich kamerą.

   
 2. ~alarmy Bytom

  8 maja 2013 o 18:56

  Polecam systyemy alarmowe Jablotron.
  Zapraszam na blog poświęcony współpracy kamery z systemem alarmowym:
  http://alarmybytom.blogspot.com/2012/10/system-alarmowy-jablotron-z-kamera-eye.html

   
 

 • RSS