RSS
 

Monitoring cctv najczęściej popełniane błędy.

27 wrz

Od kilku już lat można zaobserwować zwiększone zainteresowanie systemami nadzoru wideo czyli monitoringu cctv.

Jest to spowodowane z jednej strony coraz bardziej bogatą dostępnych rozwiązań zarówno analogowych jak i cyfrowych oraz zwiększoną świadomością konieczności zabezpieczenia mienia z drugiej strony.

Jednak dla wielu osób zainteresowanych instalacją systemu telewizji przemysłowej ilość dostępnych rozwiązań czy też informacji jakie można znaleźć na temat systemów monitoringu cctv nie jest wcale ułatwieniem w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Wiele osób nie zdaje sobie też sprawy z tego, że wybór tak zwanego gotowego zestawu cctv nie załatwia sprawy.
Ogólnie w systemach elektronicznego zabezpieczenia mienia można przyjąć zasadę, że jeśli ktoś nam mówi, że „coś jest do wszystkiego” to mocno rozmija się z prawdą i ze zdrowym rozsądkiem.

Nie można przecież przyjąć że każdy plan obserwacyjny kamery przemysłowej jest taki sam.

Jakość obrazu jaki będziemy w stanie oglądać i zapisywać dzięki zainstalowanym kamerom przemysłowym zależy od bardzo wielu aspektów.

Należą do nich przede wszystkim oświetlenie, jego rodzaj oraz intensywność, wielkość planu obserwacyjnego, rodzaj obiektów jakie kamera będzie obserwowała.

Jeśli monitoring cctv zostanie niewłaściwie zaprojektowany, będą źle dobrane kamery, przewody sygnałowe i zasilające, urządzenie rejestrujące nie będziemy mieli możliwości uzyskania obrazu gwarantującego właściwą identyfikację obiektów co dla tego typu systemów jest najważniejszym celem.

Nie można przyjąć, że na przykład w każdym sklepie o podobnej wielkości swoje zadanie zawsze spełnią takie same kamery.

Jednym z najbardziej problematycznych aspektów telewizji dozorowej może okazać się oświetlenie, szczególnie jeśli jest to lokal z dużą szybą wystawową przy intensywnym oświetleniu słonecznym.
W takim przypadku kamera nie wyposażona w odpowiednie rozwiązania bezie generowała niewyraźny prześwietlony obraz.

W takim przypadku niewłaściwie zaprojektowany system nie tylko nie spełni swoich zadań, ale będzie źródłem niepotrzebnych kosztów.

Telewizja przemysłowa

Prawidłowo zaprojektowany i zainstalowany system monitoringu cctv jest inwestycją, która dzięki eliminacji przypadków kradzieży w sklepie szybko się zwróci, a korzystanie z obserwacji zachowań klientów może umożliwić lepszą ekspozycję oferowanych towarów.

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS