RSS
 

Jakość 960H czyli nowości w monitoringu cctv.

03 lut

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu hitem w nowoczesnych systemach monitoringu cctv była poszukiwana przez wszystkich rozdzielczość D1 oferująca świetną jakość zarejestrowanego materiału, a już pojawiła się absolutna rewolucja w postaci technologii 960 H.

Jak widać branża systemów nadzoru wideo – telewizji przemysłowej rozwija się bardzo dynamicznie, choć wiele osób systemom analogowym przepowiadała rychły koniec, ta gałąź systemów zabezpieczeń nadal trzyma się świetnie.
Technologia 960H jest groźną konkurencją dla systemów IP zwanych sieciowymi, oferując doskonałe parametry obrazu przy znacznie niższych kosztach inwestycji.

Monitoring cctv znajduje coraz szersze zastosowanie w przypadku zabezpieczenie sklepów przed kradzieżami, które w ostatnich miesiącach stały się prawdziwą plagą, szczególnie w placówkach handlowych znajdujących się na uboczu.

Dysponując kamerami cctv TVL możemy uzyskać niedostępny dotąd efekt jeśli tylko podłączymy je do rejestratora posiadającego technologię 960H.

Kamery do monitoringu Bytom

Technologia ta zapewnia możliwość zarejestrowania o 1/3 większej ilości szczegółów niż było to możliwe przy jednoczesnym wykorzystaniu kamer o wysokiej rozdzielczości oraz technologii D1.
960H pozwala między innymi na bardzo wyraźne rozróżnienie wszystkich elementów znajdujących się na dalszym planie, co kiedyś wymagało dodatkowej instalacji kamer, dzięki temu monitoring cctv można wykorzystywać bardziej wydajniej, przy jednoczesnej eliminacji kosztów.
Aby uzyskać nową jakość wystarczy nabyć nowy rejestrator i podłączyć do niego kamery jakie już posiadamy w systemie nie ponosząc wysokich kosztów zakupu nowych kamer przemysłowych.
Kolejną zaletą nowej technologii jest bardzo wydajne oprogramowanie rejestratora, który będąc centrum systemu pozwala na jego prostą, wręcz intuicyjną obsługę.

Graficzne menu, nowe funkcje, inteligentne wykrywanie ruchu, pojawiających się i znikających przedmiotów, wyjścia oraz wejścia alarmowe to tylko niektóre atuty.
Nowoczesne rejestratory 960H bardzo często posiadają też złącze HDMI, dzięki czemu obraz z kamer może być wyświetlany na nowoczesnych monitorach i telewizorach w wysokiej rozdzielczości.
Oprogramowanie to umożliwia jednoczesną rejestrację obrazu kilku kamer ( od 4 do 32) przeglądanie materiałów archiwalnych, kopiowanie wybranych fragmentów.
Wszystkie te czynności można wykonywać zarówno lokalnie lub zdalnie za pomocą sieci internetowej.
Dualny kodek wideo jaki dysponują współczesne rejestratory DVR pozwala też na wykorzystanie urządzeń mobilnych jak tablety i spmartfony.
Telewizja przemysłowa do tej pory nie posiadała tak dużej funkcjonalności.
Każde wykrycie ruchu może być sygnalizowane przez informację wraz z obrazem przesłaną na zdefiniowany w czasie konfiguracji adres e-mail.

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS