RSS
 

Prosty przenośny monitoring wizyjny z wykorzystaniem sieci GSM.

28 lut

Od kilku już lat sukcesywnie wzrasta zainteresowanie różnorodnymi sposobami zabezpieczenia mienia.
Wiele osób poszukuje taniego i niezawodnego rozwiązania, które łatwo można wykorzystać bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej instalacji.
Jeśli podejrzewamy że niania naszego dziecka niewłaściwie się opiekuje naszą pociechą, lub pracownicy w czasie naszego urlopu mniej przykładają się do swych codziennych obowiązków nie musimy od razu instalować systemu kamer cctv.
Wystarczyłoby nam małe zgrabne urządzenie, które w łatwy sposób można ukryć.
W takim celu można wykorzystać kamerę rejestrującą materiał wideo na karcie pamięci, jeśli dodatkowo chcemy mieć możliwość poglądu na żywo możemy wykorzystać sieć GSM.
Jednym z takich urządzeń, które umożliwia prowadzenie dyskretnej obserwacji jest Eyelog MCG-W160 wykorzystujące nowoczesne technologie informatyczne.
Urządzenie to zostało wyposażone w modem GSM dzięki czemu zdalnie możemy podglądać obraz, który jednocześnie jest rejestrowany na karcie pamięci.
Dodatkowym atutem jest czujnik ruchu, dzięki czemu urządzenie to potrafi samoczynnie rozpocząć nagrywanie lub wykonać zdjęcie z chwilą pojawienia się intruza.
Rejestracja materiału wideo może też być zainicjowana zdalnie za pomocą wiadomości SMS.
Z chwilą wykrycia intruza to miniaturowe urządzenie monitorujące wysyła powiadomienie poprzez wiadomość MMS na zaprogramowany numer telefonu.

Monitoring z wykorzystaniem Eyelog MCG-W160 nie wymaga podłączania żadnych przewodów, a jego praca może być kontynuowana dzięki wbudowanej baterii przez okres 3 tygodni.
Wyjątkowo prosta i szybka instalacja oraz intuicyjna obsługa zapewnia możliwość wykorzystania tego urządzenia w bardzo wielu zastosowaniach. Producent przewiduje, iż produkt znajdzie zainteresowanie pośród osób będących posiadaczami niewielkich sklepów domków letniskowych.

Instalacja monitoringu z wykorzystaniem Eyelog MCG-W160 nie wymaga podłączenia do sieci internetowej, a dzięki fabrycznie ustawionym parametrom urządzenia nie jest wymagana skomplikowana konfiguracja.

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS