RSS
 

Monitoring cctv co kupić, jak zainstalować?

27 gru

Jeśli natrafiłeś na ten artykuł zapewne poszukujesz informacji na temat systemów monitoringu cctv, być może właśnie zastanawiasz się nad instalacją systemu nadzoru wideo, który pod twoją nieobecność będzie chronił dom, firmę lub inne mienie.

Postaram się w tym artykule w prosty sposób nakreślić podstawowe informacje.
A więc do rzeczy, jaki system jest lepszy monitoring oparty na kamerach analogowych czy monitoring cyfrowy czyli IP.

Tak naprawdę nie ma już systemów całkowicie analogowych, gdyż przetwarzanie i zapis obrazu z kamer tak zwanych analogowych odbywa się na drodze cyfrowej.

Potocznie uważa się ( takie informacje najczęściej są dostępne w Internecie ) że monitoring analogowy jest nazywany CCTV co też nie jest końca prawdą, choć nawa wywodzi się jeszcze z czasów kiedy dostępna była tylko technologia analogowa.

Skrót CCTV oznacza z języka angielskiego zamknięty system telewizji o charakterze dozorowym.
Systemy określane jako analogowe to kamery, których działanie oparte jest o standard PAL.
Standard ten ograniczał rozdzielczość kamer do 750 linii, jednak dzięki prowadzeniu cyfrowych przetworników obrazu obecnie można już kupić kamery oferujące rozdzielczość 1000 TVL co odpowiada rozdzielczości 1,3Mpix w standardzie IP.

Jeśli chcemy zabezpieczyć jakiś obiekt powinniśmy sobie odpowiedzieć co chcemy chronić, jakiej jakości obraz zapewni nam osiągnięcie celu.

Jeśli monitoring cctv ma kontrolować czy nasi pracownicy wykonują swoje obowiązki nie potrzebujemy wysokiej jakości więc spokojnie możemy wykorzystać kamery analogowe.

Monitoring cctv śląsk

Jeśli natomiast zależy mam na rozpoznawaniu osób których nie znamy np. złodzieja ważny będzie każdy szczegół jaki zobaczmy na obrazie kamery do monitoringu.
Nawet jeśli intruz jest zamaskowany mogą go zdradzić szczegóły ubioru, tatuaże itp.
Instalacja monitoringu z kamerami o wysokiej rozdzielczości zapewnią nam rozpoznawanie nawet niewielkich szczegółów.

W zaawansowanych systemach miejskiego monitoringu cctv z analizą obrazu intruz może być nawet rozpoznany po charakterystycznym sposobie poruszania się.
Ideą każdego systemu nadzoru wideo jest rozpoznawanie kształtów i kolorów, to powinien zapewnić nawet prosty system kamer CCTV.

Monitoring CCTV jest nowoczesną sposobem zabezpieczenia mienia, jego zadania coraz częściej znacznie wykraczającą poza ramy telewizji przemysłowej z jaką do niedawna mogło się nam to kojarzyć.
Czy warto instalować system monitoringu CCTV?
Jeśli posiadamy sklep i podczas corocznego remanentu okazuje się że nasze zyski nie były tak wysokie jak mogła by na to wskazywać ilość towaru w jaką zainwestowaliśmy a zauważamy jego brak to odpowiedź nasuwa się sama.
Strata roczna w wysokości 2000 zł w sklepie to znak, że system taki jest po prostu niezbędny, a wydatek jaki poniesiemy na zainstalowanie niewielkiego systemu kamer do monitoringu szybki nam się zwróci.

Instalacja monitoringu cctv nie musi być inwestycją wysokobudżetową, nie wszystkie kamery muszą być o wysokiej rozdzielczości.
Pewna ilość kamer w systemie monitoringu może służyć tylko do obserwacji, a kamera przy wejściu może dokładnie rejestrować twarze.
Odpowiednio zaprojektowany system kamer CCTV pozwoli nam na skuteczne zabezpieczenie każdego obiektu.

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS