RSS
 

Sposób na tani i skuteczny monitoring.

04 kwi

Określenia tani i skuteczny nie zawsze muszą się wzajemnie wykluczać, innymi słowy, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom czy firmę za pomocą kamer monitoringu CCTV wcale nie musimy ponosić zbyt wysokich kosztów.
Pomocna może być w tym przypadku nowa technologia, jaka pojawiła się nie dawno w analogowej telewizji dozorowej.

Mowa w tym miejscu oczywiście o Analog High Definition, rozwiązaniu, które na rynek systemów zabezpieczeń wprowadzone zostało w 2014 roku.

Użytkownik systemu AHD może być pewien jego skuteczności gdyż został on wykorzystano w nim sprawdzone już wcześniej rozwiązania, jakie znalazły zastosowanie w monitoringu analogowym.
Jeśli mówimy o nowoczesności to należy dodać, że w porównaniu do wcześniejszych systemów wprowadzone zostały rozwiązania pozwalające uzyskanie znacznie wyższej rozdzielczości obrazu.
Tak, więc monitoring AHD generuje obraz, o jakości cyfrowej wykorzystując do jego przesyłania media analogowe w postaci przewodów współosiowych ( popularnego koncetryka ), złącz typu BNC.

Wynika z tego kolejna zaleta, a mianowicie sygnał transmitowany jest w czasie rzeczywistym bezpośrednio z kamery do monitoringu do rejestratora.
Brak opóźnień czasowych umożliwia, zatem bezpośrednią dokładna obserwację obrazu zawierającego bogaty w szczegóły obraz wideo.
Zalety te mogą się okazać bezcenne w przypadku konieczności dokonania identyfikacji osób czy też przedmiotów.

Monitoring AHD umożliwia skuteczne zabezpieczenie parkingów, bram wjazdowych z identyfikacją numerów rejestracyjnych pojazdów, monitoring sklepów ze szczególnym uwzględnieniem kas, gdyż kamery do monitoringu wizyjnego w takim przypadku zapewniają identyfikację nominałów banknotów.
Rozdzielczość monitoringu AHD w porównaniu do starszych kamer analogowych jest nawet trzykrotnie wyższa.
Kolejnym ważnym założeniem wprowadzenia tej technologii jest wykorzystanie jednego przewodu do przesyłania sygnału wizji, sygnału audio oraz zasilania kamer CCTV.

Instalacja monitoringu CCTV może, więc okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy skutecznie zabezpieczyć swoje mienie.
Obecnie ceny kamer i rejestratorów cyfrowych wykonanych w technologii AHD są bardzo korzystne w porównaniu z technologią IP.
Ich instalacja nie wymaga też znajomości budowy sieci komputerowych czy adresowania poszczególnych urządzeń pracujących w sieci.

Decydując się na zakup monitoringu AHD nie zapłacimy więcej niż 2 lata temu za rozwiązania analogowe.
Jeśli użytkownik chce zmodernizować zainstalowany już wcześniej system, też nie poniesie zbędnych kosztów.
Wykorzystać można te same przewody, czy wyjścia CVBS.
Kamery CCTV w technologii AHD można z powodzeniem zastosować w starszych systemach.

Jak się okazuje mogą one działać w jednym z dwóch trybów, a więc analogowym oraz HD.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że nowoczesne rejestratory AHD samodzielnie i automatycznie rozpoznają rodzaj sygnału, jaki będzie przesyłany do nich z kamery do monitoringu.

Tak, więc użytkownik takiego systemu nie musi martwić się o konieczność wprowadzania zmian w ustawieniach rejestratora.

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS