RSS
 

Skuteczny monitoring sklepu osiedlowego.

18 maj

Placówki handlowe i usługowe należą do grupy lokalizacji, gdzie systemy lokalnego monitoringu CCTV są instalowane zdecydowanie najczęściej.

Celem instalacji kamer jest ochrona obiektu przed rosnącą liczbą drobnych kradzieży.
Poza standardową rejestracją obrazu z kamer do monitoringu bardzo często właściciele na bieżąco obserwują pracę obsługi.

Jak prosty system nadzoru wideo zapobieganie kradzieżom ?

Priorytetowym celem kamer CCTV w sklepach jest oczywiście przekazywanie na żywo, rejestracja na dysku twardym. Nie bez powodu też kamery zlokalizowane są w widocznych punktach sklepu.

Ich zadaniem jest działanie prewencyjne, a wiec skuteczne zniechęcanie potencjalnych złodziei.
Można w tym miejscu pomyśleć, że zapewnią to zwykle atrapy kamer.

Nic bardziej mylnego, atrapy najczęściej znacznie różnią się od prawdziwych kamer przemysłowych.
Pierwszą różnicą widoczną dla wprawnego oka już na samym początku jest migająca dioda atrapy. Żadna prawdziwa kamera CCTV nie posiada takiej diody, bo i poco byłoby sygnalizowanie jej pracy.
Poza tym co właścicielowi kamery po atrapie jeśli już dojdzie do kradzieży?

Instalując prawdziwą kamerę do monitoringu mamy możliwość wykorzystania materiału dowodowego jakim jest to nagranie z monitoringu, które to może okazać się niezbędnym materiałem dowodowym dla organów ścigania.
Rabunek jak się bardzo często okazuje nie dotyczy jedynie przywłaszczenia towaru znajdującego się w danym momencie na sklepowych pólkach.

Coraz częściej niestety dochodzi do kradzieży kieszonkowych przez złodziei lub złodziei działających w bardziej zuchwały sposób.

Instalacja monitoringu CCTV uchroni nas przed tego typu incydentami.

W przypadku niewielkich sklepów osiedlowych najczęściej właściciel ma wiele obowiązków na głowie, każda kradzież jest nie tylko stratą zysku, ale w wypadku kradzieży kieszonkowej może przysporzyć niepotrzebnych kłopotów.
Kolejnym problemem mogą być niestety nie uczciwi pracownicy, warto więc zadbać o kamerach obserwujących kasy fiskalne oraz zaplecze.
System lokalnego monitoringu CCTV stanowi też świetne zabezpieczenie przed włamaniem.
Może on działać jako niezależny system lub być zintegrowany z systemem alarmowym.
W jednym i drugim przypadku właściciel może być natychmiast powiadamiany jeśli na terenie sklepu w czasie kiedy jest on nie czynny zostanie wykryty intruz.

W kamerach do monitoringu wykorzystywana jest w takim przypadku funkcja wykrywania ruchu, bardziej zaawansowane modele posiadają możliwość wykorzystania wirtualnej linii lub strefy.
Kamery do monitoringu są coraz częściej instalowane, wynika to nie z panującej mody, lecz ich skuteczności działania.

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS